Чистота громади – справа спільна для всіх і кожного!

Великосорочинська ОТГ планує закупити баки для збору твердих побутових відходів для населення. Це буде крок до покращення санітарно-гігієнічного стану громади та надання більш якісних послуг з вивезення твердих побутових відходів.

Повний опис проєкту

Великосорочинська ОТГ утворилася в результаті об’єднання 7 сільських рад із загальною кількістю населення 7395 жителів. Територія громади складає 403,00 км2.
Відходи при безконтрольному зборі та розміщенні засмічують і захаращують оточуючий нас природний ландшафт. У середньому прийнято вважати, що в Україні на одного жителя в рік накопичується 600 кг сміття, при цьому Україна займає перше місце в Європі за об’ємом сміття на одного мешканця. У кожному людському помешканні утворюється величезна кількість непотрібних матеріалів та виробів. Кожного дня ми змушені стикатися з відходами: вдома, на вулиці, біля торгових точок. Всюди нас оточують папірці, обгортки з пластику, скло, целофан тощо. Зі зростанням добробуту зростає купівельна спроможність населення, і, відповідно, збільшується кількість відходів, що призводить до появи стихійних звалищ і полігонів для їх утилізації. Результатом є надзвичайне засмічення довкілля та забруднення навколишнього середовища.
Як правило, збір відходів здійснюється контейнерним методом. За контейнерною схемою жителі громади та підприємства, які заключили договір з комунальним підприємством «Першоцвіт» Великосорочинської сільської ради, отримують у користування контейнери для збору твердих побутових відходів (ТПВ) та у призначений час виставляють їх до місць маршруту сміттєвоза. З огляду на сучасний стан поводження з твердими побутовими відходами у Великосорочинській об’єднаній територіальній громаді, одним з шляхів вирішення проблеми ТПВ є встановлення достатньої кількості контейнерів та своєчасне вивезення сміття до санкціонованого сміттєзвалища.

Проблема проєкту

Зараз відходи – одна з найбільш актуальних проблем людства. Дуже часто звучать з екранів телевізорів слова про те, що в містах ця проблема - одна з найважливіших. Багато наводиться шляхів вирішення проблеми, створюються організації, які займаються утилізацією ТПВ. А ось про стан справи у сільській місцевості якось забувають, але для села ця проблема також актуальна. Чистота починається із сумлінного ставлення мешканців до себе та довкілля, а також зі злагодженої роботи комунальних служб та сільської ради. Адже чистота громади — справа спільна для всіх і кожного!
Як відомо, смітять всі, прибирають сотні, а платять, на жаль, одиниці. Як показує практика, комунальники постійно вивозять з центральних вулиць, кладовищ, а також із несанкціонованих звалищ тони сміття.
Ми можемо тільки уявити, що може статися з населеним пунктом, у разі якщо перестануть працювати комунальні служби, — це не тільки неестетично, але саме головне — це сморід, захворювання, гризуни, які будуть носіями хвороб, тощо. У Великосорочинській ОТГ частина населення уклали договори на вивезення сміття і вчасно оплачують цю послугу. Після створення ОТГ дуже важливо було розпочати таку роботу в усіх населених пунктах, бо вже існувала проблема з відходами. На даний час планується закупівля контейнерів, яка надасть змогу збільшити кількість жителів та підприємств, які зможуть заключити договори на вивезення сміття. Першим кроком все-таки повинно бути вивезення сміття на спеціально відведені для цього місця. А для цього, у свою чергу, потрібно заключити договори зі всіма споживачами. Поводження з відходами повинно стати достойним звання «людини розумної». Для цього мусять сформуватись нові звички та поведінка споживачів щодо поводження із відходами та сміттям.
Отже, одним із напрямків діяльності повинно бути донесення інформації до жителів про значення вивезення побутових відходів. Треба інформувати населення про те, що за вивіз відходів повинен платити той, хто їх продукує.

Мета проєкту

Покращення надання послуг населенню по збору та вивозу твердих побутових відходів на території Великосорочинської ОТГ шляхом організації комплексного збору та вивозу ТПВ. Проєктом ставимо перед собою задачу – придбання контейнерів для роздільного збирання ТПВ та формування у жителів населених пунктів дбайливого ставлення до навколишнього середовища та раціонального поводження з твердими побутовими відходами.

Співорганізатори і партнери проєкту

Виконавчий комітет Великосорочинської сільської ради – співфінансування, розробка та реалізація проєкту. Комунальне підприємство «Першоцвіт», яке буде використовувати баки для надання послуг з вивезення сміття жителям нашої громади.

Залучені сторони і цільова аудиторія проєкту?

Виконавчий комітет Великосорочинської сільської ради: комунальне підприємство « Першоцвіт».
Цільова аудиторія: всі жителі Великосорочинської об’єднаної територіальної громади, а також вимушено переселені особи.

Очікувані результати проєкту

Покращення санітарно-гігієнічного стану громади. Покращення надання послуг із вивезення сміття. Створення нових робочих місць. Формування нових звичок та поведінки споживачів щодо поводження із відходами та сміттям.

Масштабування та реклама проєкту

Рекламування проєкту буде проводитися за допомогою соціальних мереж, а також на веб - сайті Великосорочинської об’єднаної територіальної громади. Також про результати проєкту буде написано статті в місцевих засобах масової інформації, створення репортажу для відеоновин Великосорочинської ТГ.

Лідер

Прокоф'єв Станіслав Володимирович

Статус

На голосуванні

Підтримали

206

Номер

87

Заходи проєкту

Бюджет