Боротьба з карантинними рослинами - запорука екологічної безпеки Чорнухинської громади

Придбання обладнання та матеріалів (бензинової мотокоси, бензопили, висоторіза, колуна електричного, мотоножиць, захисного одягу, саджанців туй та бирючини) для Центру надання соціальних послуг Чорнухинської селищної ради з метою надання допомоги жителям громади у боротьбі з карантинними рослинами і омелою та створення комфортного середовища, шляхом проведення озеленення території селища Чорнухи (в тому числі Центру надання соціальних послуг).

Повний опис проєкту

Бур'яни та омела це велика проблема, яка в більшій мірі притаманна для сільських населених пунктів. Особливо шкідливими є карантинні бур'яни. Амброзія полинолиста – один з небезпечних карантинних бур’янів. Через свою виняткову шкодочинність, негативний вплив на здоров’я людей амброзія посідає одне з перших місць серед злісних бур’янів. Також велике розповсюдження на сьогодні отримала омела. Омела - рід напівпаразитичних кущів або трав родини санталових. Омела вважається отруйною рослиною. Оселяється на стовбурах і гілках багатьох листяних деревних та чагарникових порід (на тополях, кленах, березах, вербах, липах, дубах, в'язах, грушах, яблунях, глоді), рідше на хвойних деревах (сосна, ялиця). В останні роки все частіше карантинні рослини та омела з'являються на садибних ділянках жителів Чорнухиської громади. У зв'язку з війною та складною економічною ситуацією місцева влада та організації з благоустрою не в змозі повністю подолати проблему з карантинними рослинами та омелою. На території громади діє комунальний заклад Центр надання соціальних послуг, який щороку опікується проблемами близько 2000 жителів громади, які перебувають в складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги. Понад 90% осіб, які отримують соціальні послуги це особи похилого віку та особи з інвалідністю. Також соціальні послуги отримують в межах 400 осіб похилого віку та осіб з інвалідністю, які є маломобільними та не в змозі вести боротьбу з карантинними рослинами та омелою. Центром надання соціальних послуг надається соціальна послуга натуральна допомога. Одними з важливих заходів даної послуги є косіння трави (бур'яну) біля будинку, паркану та розпилювання, рубання дров. В штаті працює робітник з комплексного обслуговування будівель та споруд. Проектом передбачена закупівля обладнання для Центру надання соціальних послуг Чорнухинської селищної ради. Маючи в наявності дане обладнання, Центр зможе якісно надавати допомогу жителям громади, які цього потребують в боротьбі з карантинними рослинами та омелою. В ході реалізації проекту буде проводитися інформування та роз'яснення для жителів громади щодо необхідності боротьби з даним явищем та можливості отримання допомоги. Також це буде допомога для місцевої влади та організацій з благоустрою, які зможуть перенаправити свої сили на інші проблемні ділянки. Потрібно зробити все можливе щоб не допустити розповсюдження карантинних рослин та омели на нашій території та допомогти найуразливішим жителям громади, які не можуть самостійно з цим впоратися. Для комфортного перебування жителів та гостей громади, Центр надання соціальних послуг Чорнухинської селищної ради потребує озеленення прилеглої території. Заклад розташований на центральній вулиці селища Чорнухи та має огорожу зі старого металевого паркану, який має незадовільний стан. На сьогоднішній час він потребує заміни. Найбільш естетичним і корисним для навколишнього середовища та здоров'я людей є еко паркан.Зелена огорожа – сучасна альтернатива класичним парканам

Проблема проєкту

Карантинні рослини та омела є досить небезпечними, як для здоров'я людини так і для екології. В майбутньому ця проблема може призвести до екологічної катастрофи. На сьогодні всі зусилля кинуті на боротьбу з карантинними рослинами та омелою в місцях їх масового виявлення (узбіччя доріг, на берегах річок і ставків, на пустищах та інших не оброблюваних землях). Але ця проблема вже прослідковується і на садибних ділянках жителів Чорнухинської громади. Найбільше в населених пунктах де багато закинутих садиб. На території громади проживає в межах 35% (3000) осіб похилого віку та осіб з інвалідністю. В межах 6% (500) жителів громади є маломобільними та не можуть самостійно вести боротьбу з карантинними рослинами. Також з кожним роком все більш вираженою є проблема з омелою на садибних ділянках. Оскільки збільшується кількість заражених дерев. Всі ці фактори погіршують екологічну ситуацію в Чорнухинській громаді, оскільки карантинні рослини та омела пригнічують розвиток та можуть знищувати культурні рослини та дерева. Дану проблему можливо вирішити або хоча б не дати їй розповсюджуватися лише спільними зусиллями (місцева влада спільно з підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності та місцевими жителями). Центр надання соціальних послуг готовий взяти на себе частину відповідальності та допомагати тим, хто цього потребує. Саме тому пропонується придбати необхідне обладнання. Також не забуваємо і про основне - здоров'я наших жителів. Оскільки карантинні рослини викликають алергію у людей та можуть стати причиною розвитку дуже небезпечного для здоров’я захворювання – бронхіальної астми. Благоустрій території відіграє важливу роль у створенні комфортного та безпечного середовища для проживання, роботи та відпочинку. Одним із комплексів робіт є озеленення території. Озеленення - це процес засаджування рослин, дерев та інших зелених насаджень, який має важливий вплив на екологічний стан навколишнього середовища.

Мета проєкту

Зменшення негативного впливу на навколишнє середовище і здоров'я жителів громади карантинних рослин та омели. Боротьба з ними на садибних ділянках жителів громади (осіб похилого віку, осіб з інвалідністю), які не в змозі самостійно вести боротьбу з даними рослинами.
Збільшення зелених насаджень, поліпшення екологічного стану навколишнього середовища та покращення естетичного виду селища Чорнухи. Створення комфортного та безпечного середовища для проживання, роботи та відпочинку.

Співорганізатори і партнери проєкту

1. Полтавська обласна рада.
2. Чорнухинська селищна рада Лубенського району Полтавської області.
3. Центр надання соціальних послуг Чорнухинської селищної ради

Залучені сторони і цільова аудиторія проєкту?

Цільовою аудиторією даного проєкту є жителі Чорнухинської громади (в тому числі особи похилого віку, особи з інвалідністю, внутрішньо переміщені особи), які потребують допомоги.
Орієнтовна кількість осіб, які отримають користь від реалізації проєкту складатиме в межах 2000 осіб кожного року. Безпосередньо допомогу отримуватимуть в межах 300 осіб на рік. Площа на якій будуть проводитися заходи складатиме в межах 10 гектарів щороку.

Очікувані результати проєкту

1. Зменшення кількості карантинних рослин та омели на території населених пунктів громади (в садибних ділянках жителів).
2. Приведення в належний фітосанітарний та естетичний стан садибних ділянок жителів громади (в тому числі внутрішньо переміщених осіб), що призведе до покращення території самої громади.
3. Зменшення захворюваності на алергію та в свою чергу кількості звернень до лікарів жителів громади (в тому числі внутрішньо переміщених осіб).
4. Посилення матеріально-технічної бази Центру надання соціальних послуг Чорнухинської селищної ради для проведення якісної боротьби з карантинними рослинами та омелою.
5. Забезпечення робочими місцями осіб, які будуть проводити роботу по боротьбі з карантинними рослинами та омелою (робітник з комплексного обслуговування будівель та споруд, завідувач господарством, водій).
6. Озеленення селища Чорнухи (в тому числі території Центру надання соціальних послуг).
7. Відповідальне ставлення до довкілля, шляхом популяризація серед жителів громади зелених насаджень.

Масштабування та реклама проєкту

У ході реалізації проєкту здійснюватиметься інформаційна та роз'яснювальна робота серед жителів громади, шляхом залучення соціальних робітників Центру надання соціальних послуг, які працюють в населених пунктах громади.
В Центрі надання соціальних послуг діє мультидисциплінарна команда, яка надає соціальні послуги шляхом виїздів у населені пункти громади. Одними з соціальних послуг, які надаються є інформування та консультування. Даною командою теж буде проводитися роз'яснювальна робота серед жителів громади.
Інформація та роз'яснення буде розміщене на офіційному сайті Чорнухинської селищної ради, в групах Чорнухинської територіальної громади та Центру надання соціальних послуг в Facebook, на веб-каналах, інших місцевих чатах та групах.

Лідер

САВЧЕНКО АНАТОЛІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ

Статус

Брав участь

Підтримали

238

Номер

55

Заходи проєкту

Бюджет